Sezóna 2018 v Rallysprint sérii mistrovství České republiky a některé vybrané dvoudenní podniky MČR.

Navigátorka Eva Čiháková po boku Vladimíra Ovčariče s vozem Opel Astra OPC

Po získání titulu vícemistrů 2017 v historických automobilech kategorie 5 přichází další zajímavá spolupráce s novým týmem VO - Rally team.Sezóna 2017 v mistrovství České republiky historických automobilů

Navigátorka Eva Čiháková po boku Jaromíra Kovandy s vozem Škoda Favorit 136Rally Český Krumlov 27.-28.5.2016 očima navigátora

Ve středu 25.5.2016 odjíždím směr Český Krumlov, kde na ředitelství vyzvedávám itinerář a GPS, která nás bude monitorovat. Přejíždím do Českých Budějovic, kde je servis a kde jsme také ubytováni. Po ubytování nasedáme spolu s Davidem do auta a začínáme dle itineráře najíždět rychlostní zkoušky (RZ). V sedm hodin nám povolení najíždět končí a máme příjemné posezení s ostatními soutěžními posádkami. Po návratu na ubytovnu dlouho do noci opravuji itinerář, aby byl dobře čitelný při samotných závodech.

Ve čtrtek ráno absolvujeme administrativní přejímku a opět najíždíme další RZ. V odpoledních hodinách přijíždí další členové týmu spolu se závodním vozem a všichni se setkáváme v servisu na výstavišti v Českých Budějovicích. Večer opět opravuji itinerář.

V pátek ráno najíždíme poslední diváckou RZ na výstavišti. Současně probíhají technické přejímky. Následuje Shakedon, kdy si posádky mohou ještě doladit své závodní vozy a popřípadě svézt své sponzory.

Ve večerních hodinách začínáme konečně ostrý závod. První RZ je právě divácká na výstavišti v Českých Budějovicích. Atmosféra je naprosto famózní, je zde opravdu velké množství diváků. Pokračujeme na další RZ, které jsou velmi krásné a těžké zárověň. Páteční etapu končíme dlouho kolem půlnoci. Auto se odevzdává do uzavřeného parkoviště a jde se spát.

V sobotu ráno s novými silami pokračujeme na další RZ, které nám jdou velmi dobře a dokonce některé i ve skupině 7 vyhráváme (skupina 7 - zařazení závodního vozu dle objemu motoru). Kvůli velmi proměnlivému počasí je zrušena RZ Malonty, kde napadalo obrovské množství krup a silnice je naprosto nesjízdná. Pokračujeme na další RZ v blízkosti Lipna, kde je velká průtrž mračen. Před RZ ještě stihneme vyměnit pneumatiky na mokro, ale i přes toto nás na předposlední zkoušce zastaví výlet do škarpy. Posádka zůstala vpořádku, jen závodní vůz už dál pokračovat nemohl. Odstoupili jsme z druhého místa ve skupině, ale i to se stává.

I přes to vše byl Krumlov krásný a pro mně jako spolujezdce velmi přínosný a poučný.Návrat do Rally - Po zhruba dvouleté pauze se náš team opět začne objevovat v dění motoristického sportu.

Začali jsme spolupracovat se skvělým teamem Davida Kováře - Rallysport Kovář (RSK)

Budeme se objevovat na velkých soutěžích zařazených do Mistrovství České republiky v rally.

Pavel v roli mechanika a Eva vedle Davida Kováře jako navigátor na vybraných soutěžích. Naši spolupráci jsme si vyzkoušeli na Testování v Žiželicích 26.3.2016 a užili si krásnou sobotu.

Už se moc těšíme na společný start MČR, kterým je Rally Šumava 29.-30.4.2016 v okolí města Klatovy.12.6.2014 - Posádka Rallysport Vysočina Jihlava se rozhodla po prodeji závodního vozu letošní sezónu v rally vynechat. Chceme si v klidu vybrat jiný závodní vůz a načerpat síly a prostředky na příští sezónu a snad i najít nový směr v tomto nádherném sportu.

Na své přátele a známé nezapomínáme a povzbuzujeme v roli diváků a pozorovatelů.

Děkujeme tímto všem kamarádům, známým a fanouškům za podporu a doufáme že příští sezónu zůstanete s námi.

Za posádku Eva Čiháková1.5.2014 - Rozloučení

Dnes se team rozloučil s naším závodním vozem Škoda Felicia. Po dlouhém a těžkém rozhodování jsme se rozhodli náš závodní vůz předat další generaci závodníků.12.4.2014 - Rally test Vysočina

Za krásného a slunečného dne proběhlo testování závodních vozů v okolí obcí Bransouze a Číchov pořádané teamy Rallysport Vysočina a A-motor. Byla použita část RZ nazvaná " Údolí smrti", kde si otestovalo nastavení 15 závodních vozů.

Posádky měli servis v obci Bransouze u místního koupaliště, kde měli také zajištěné občerstvení po celý den.

Trať byla zabezpečena skvělými pořadateli, kterým touto cestou moc děkujeme a celá akce zdokumentována fotkami skvělých fotografů i video záznamem od Duda Desingnu.

Večer po akci bylo společné posezení v Pivovarské restauraci v Jihlavě s velmi příjemnou zábavou.

Děkujeme obcím Bransouze a Číchov za umožnění tohoto testování a za vstřícné a milé jednání.23.3.2014 - Pozvánka na testování závodních vozů

Zveme všechny fanoušky na testování závodních vozů, které se uskuteční 12.4.2014 od 8:00 hod. v okolí obce Bransouze a Číchov. Na uzavřené trati se bude pohybovat cca 15 závodních vozů, kteří se pravidelně účastní rally ČMPR a kteří zde budou testovat a ladit své závodní vozy.16.3.2014 - team Rallysport Vysočina byl jako každý rok z jara na testování závodních vozů na Dekře v Praze. Testování proběhlo opět bez problémů a náš team dostal i pochvalu od techniků za krásně připravený vůz.
1.StarKar show opět klepe na dveře

Zvláštní ustanovení

1.Typ závodu:

Hodinový závod 3-členných družstev

2.Den a místo konaní závodu:

13.říjen 2013 StarKar - venkovní motokárová dráha Jihlava

3.Pořadatel závodu:

StarKar a Rallysport Vysočina

4.Účastníci závodu:

závodu se mohou zúčastnit přihlášení jezdci

5.Charakteristika tratě:

povrch:asfalt, směr jízdy: po směru hodinových ručiček

6.Startovné:

990,-Kč/team

7.Termín uzavírky přihlášek:

v den závodu, nebo závazně na email: cihakovae@rallysport-vysocina.cz

Přihlášky podepíší soutěžící v den závodu

8.Odměny jezdcům:

První tři teamy obdrží poháry 1.StarKar show

9.Závod:

Závod je pořádán jako hodinová jízda teamů. Každý člen teamu musí minimálně 1x střídat během závodu. Každý team si zvolí svého kapitána, který bude přítomen na rozpravě a bude jednat s ředitelem závodu.

10.Časový harmonogram:

Prezentace teamů a přihlášení: 9:00 - 9:50 hod

Rozprava: 9:50 hod

Trénink: 10:00 hod

Start závodu: 12:00 hod14.9.2013- Rally Humpolec - přijďte podpořit naši posádku na tratě RZZměna termínu další StarKar show na neděli 13.10.2013

Termín změněn z důvodu shody data s akcí Setkání mistrů v autocrosu v Humpolci.Termín další StarKar show - 12.10.2013 - akce na celý den.

Přihlášky můžete zasílat již nyní na email: cihakovae@rallysport-vysocina.cz10.8.2013 proběhla 0.StarKar show v motokrosovém areálu na ulici Kosovská v Jihlavě.

Motokárového klání se zúčastnilo celkem 6 týmů z různých míst republiky. 50% soutěžících tvořili jezdci a mechanici Volného poháru v rally.

Od osmé hodiny ráno se pomalu začali sjíždět zájemci na místo konání závodu, kde proběhla prezence všech soutěžících a rozdělení do týmových družstev. Seznámení všech soutěžících s tratí proběhlo kolem desáté hodiny, kdy každý absolvoval jedno neměřené kolo. Následoval trénink při střídání členů týmu na jedné motokáře, který se jel zhruba 5 minut a konečná kvalifikace týmů na čas do finále.

Po dvanácté hodině začaly finálové jízdy. Jízdy byly rozděleny po třech týmech, které absolvovali 3krát 30-ti minutovou jízdu, při které muselo vždy proběhnout střídání všech členů. Časy rozjížděk se sčítaly do výsledkové listiny. Tyto jízdy trvaly do 16 hodin a poté proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen třem nejlepším posádkám.

Během závodu panovalo krásné slunečné počasí, které přispělo k dobré náladě a kondici všech zúčastněných.Po celý den bylo pro všechny připraveno i občerstvení.

Závody z našeho pohledu byly velmi vydařené a všichni soutěžící se výborně bavili. Pouze nás zamrzela neúčast veřejnosti a její nezájem o motoristické akce v kraji Vysočina.I přes tuto skutečnost jsme se s panem Němečkem - StarKar rozhodli tuto akci zopakovat v říjnu 2013.

Zúčastněné týmy:

1.Historic racing club: Petr Doležal, Přemysl Doležal, Josef Peňás

2.Složení s.r.o.: Tomáš Mendl, Ivo Jilich, Jíří Ságl

3.Ledeč: Josef Fanta, David Motyčka, Pavel Balíček

4.Kalouni: Vašek Kalců, Lukáš Mareš, Tomáš Netolička

5.A-motor: Roman Vlas, Tomáš Uher, Eva Čiháková, Evulka Čiháková, Pavel Čihák

6.Autosportmipell: Luděk Pavlovský, Jan Ságl, Monika Pavlovská, Miloš Mráček

Výsledky:

Název týmu1.jízda2.jízda3.jízdaSoučet
Historic racing club80,28379,84477,767237,894
A-motor81,26581,59778,970241,832
Složení s.r.o.84,06681,04978,798243,913
Autospormipell80,69685,01382,377248,377
Kalouni83,32482,42284,629250,375
Ledeč84,57982.02088,277254,876

Zvláštní ustanovení

1.Typ závodu:

Hodinový závod 3-4 členných družstev

2.Den a místo konaní závodu:

10.srpen 2013 StarKar - venkovní motokárová dráha Jihlava

3.Pořadatel závodu:

StarKar a Rallysport Vysočina

4.Účastníci závodu:

závodu se mohou zúčastnit přihlášení jezdci

5.Charakteristika tratě:

povrch:asfalt, směr jízdy: po směru hodinových ručiček

6.Startovné:

990,-Kč/team

7.Termín uzavírky přihlášek:

v den závodu, nebo závazně na email: cihakovae@rallysport-vysocina.cz

Přihlášky podepíší soutěžící v den závodu

8.Odměny jezdcům:

První tři teamy obdrží poháry 1.StarKar show

9.Závod:

Závod je pořádán jako hodinová jízda teamů. Každý člen teamu musí minimálně 1x střídat během závodu. Každý team si zvolí svého kapitána, který bude přítomen na rozpravě a bude jednat s ředitelem závodu.

10.Časový harmonogram:

Prezentace teamů a přihlášení: 9:00 - 9:50 hod

Rozprava: 9:50 hod

Trénink: 10:00 hod

Start závodu: 12:00 hodStarKar a Rallysport Vysočina pořádají dne 10.8.2013 motokárové klání teamů nazvané 1.StarKar Show

Této akce se mohou zúčastnit všichni kdo mají chuť si zazávodit na motokárách a prožít krásný sobotní den.

Motokárová dráha je venkovní o délce 930 metrů.

Vytvořte si družstva o 3-5 jezdcích i s názvem teamu, které nám uvedete do přihlášek v podobě: název teamu a jména účastníků. Závazně se můžete přihlašovat na email:cihakovae@rallysport-vysocina.cz

Startovné je stanoveno na 330,-Kč na osobu.

Občerstvení zajištěno v areálu motokárové dráhy.

Pro tento krok jsme se rozhodli díky nabídce pana Němečka o spolupráci při pořádání motoristických akcí pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že areál v Pístově, kde jsme pořádali Rallyshow se stal pro náše aktivity finančně nedostupný jsme rádi za nabídku pana Němečka, který dá k dispozici krásnou motokárovou dráhu i se zázemím.

Doufáme že o tuto akci bude stejně velký zájem jako o naše předešlé Rallyshow na Pístově.

Tímto všechny srdečně zveme k účasti na této akci.

Veškeré dotazy zodpovím na tel.: 603 111 447. Za Rallysport Vysočina Eva Čiháková20.-22.6.2013 - účast posádky Rallysport Vysočina ve Volném poháru na Radouňské rally v roli předjezdců.

Jedná se o dvoudenní soutěž v rally. Pořadatelé připravili celkem 12 RZ v krásném okolí Jindřichova Hradce, kde panovalo parné slunečné počasí.

Naše posádka se rozhodla jet tuto soutěž jako předjezdci. Hlavním důvodem našeho rozhodnutí byly 4 noční RZ, které jsme jeli poprvé a s velkým respektem. Na vůz jsme upevnili velkou světelnou rampu, která nám krásně osvítila trať. Byla to nová a velice nádherná zkušenost.

V sobotu na nás čekalo dalších 8 RZ za velmi teplého počasí. Posádka i náš závodní vůz dojeli šťastně až do cíle celé rally, což se některým posádkám nepodařilo.

Po celou dobu soutěže se nám o vůz skvěle starali naši mechanici Vašek Kalců a Lukáš Mareš, kterým patří velký dík.


3.4.2013 - Ve dnech 4.-8.4.2013 se koná na brněnském výstavišti 11.ročník veletrhu Autosalon Brno.Naše posádka zde dostala příležitost reprezentovat kraj Vysočina se svým závodním vozem.

Dne 3.4. proběhlo navážení techniky na brněnské výstaviště. Závodním vozům různých specifikací byl vyčleněn pavilon F.

Od této akce očekáváme další možnost podpory nových sponzorů, kteří by nám umožnili absolvovat celý seriál Volného poháru v rally. Také je to příležitost velké reklamy a prezentace stávajících sponzorů.

Zvláštní poděkování patří Martinu Kučerovi z RTC Chrudim a šéfredaktoru MotorMIXu Pavlu Jelínkovi, kteří nám umožnili se na Autosalonu prezentovat.10.3.2013 - Od 8.3 do 10.3. se konalo testování závodních vozů v Praze. Byli jsme objednáni se svým závodním vozem na neděli.Při příjezdu do Prahy nás čekalo jarní slunečné počasí.Testování pro náš závodní vůz proběhlo bez sebemenšího problému.

Nyní nás čeká menší repase převodovky. Poté zahájíme sezónu 2013 testem na Chrudimském rallysprintu, kam jsme byli pozváni hlavním pořadatelem a který se koná 20.4.2013. Tuto soutěž všem vřele doporučujeme.


2.3.2013 - nová sezóna rally ve Volném Poháru se už pomalu blíží. Začínáme testováním našeho závodního vozu 10.3.v Praze, kde se tento víkend sejde spoustu dalších závodních teamů.17.11.2012 - naše posádka se zúčastnila Rallyshow Zlobice, která byla setkáním spřátelených teamů na ukončení sezóny 2012 v rally.

6.10.2012 účast na XI.ročníku Rallye Světlá, který byl 6.podnikem Volného poháru v rally.

Tato soutěž se jela za pěkného slunečného počasí v okolí Světlé nad Sázavou. Pořadatelé připravili pro posádky celkem tři RZ, z nichž dvě se oproti loňsku jeli v opačném směru a byli o to náročnější. Každá se jela celkem 3-krát.

Pro naši posádku bohužel skončila soutěž hned po odjetí první RZ, vinou poruchy převodovky. Pomaličku se nám podařilo dojet po vlastní ose do servisu, kde jsme odevzdali jízdní výkaz. Bylo to naše první odstoupení za 2 roky.

Byli jsme z toho zklamaní, ale i přes to jsme se vydali na trať RZ v roli diváků a podporovali naše přátele, kteří stále závodili.Tuto úlohu jsme si náležitě užili a kochali se nádhernými průjezdy ostatních posádek.15.9.2012 účast na 2.ročníku Rally Humpolec, který byl 5.podnikem Volného poháru v rally.

V pátek panovalo v okolí Humpolce slunečné počasí. Servisní zóna byla opět umístěna v autokrosovém areálu, kde jsme absolvovali administrativní a technické přejímky a poté se vydali na seznamovací jízdy.

V sobotu ráno se naše posádka postavila na start soutěže. Pořadatelé Autosportmipell připravili dvě krásné a technické RZ, z nichž každou jsme absolvovali 4-krát. Tratě RZ byly náročné, což dokazuje velké množství posádek, které do cíle rally nedojeli.

Pro naši posádku byla Rally Humpolec druhou letošní soutěží. Vzhledem k tomu jsme si ji náležitě užili a využili každé možnosti vyzkoušet smyky a neřešit zajeté časy. Doufáme, že jsme naší rozevlátou jízdou pobavili i diváky kolem tratě. I přes to jsme dojeli celkově na 40. místě a na 9. místě ve třídě A1

Děkujeme touto cestou všem milým pořadatelům za krásné tratě. Dále našim přátelům, kteří nás přišli podpořit a celému skvělému teamu Rallysport Vysočina za skvělý servis a podporu.Dne 25.-26.5.2012 se naše posádka zúčastnila Rallye Posázaví, která byla 2.podnikem ve Volném poháru 2012 v rally.

V pátek jsme za slunečného počasí absolvovali administrativní a technické přejímky (bez problémů, jako vždy) umístěné v servisní zóně na letišti v Havlíčkově Brodu. Následovali seznamovací jízdy.

V sobotu ráno jsme se vydali na tratě RZ. Pořadatelé připravili jako loni 3 RZ s třemi průjezdy. Proti loňsku se tyto RZ jeli v opačném směru a dle našeho názoru byly i náročnější, což dokazovalo i velké množství posádek, které tuto rally nedokončili.

Na našem dosaženém výsledku se nejvíce podepsala volba pneumatik. Jelikož jsme měli k dispozici pouze měkkou směs do chladnějšího počasí mohli jsme jet na 100% pouze první sekci. Další dvě sekce se díky větším teplotám pneumatiky značně přehřívali, ztráceli přilnavost a tak jsme museli k tomu přizpůsobit i styl jízdy, abychom dovezli sebe i techniku do cíle celé rally a toto se nám také podařilo.

Byla to pro nás opět nová zkušenost a stále se máme co učit.

I přes tyto komplikace se nám soutěž velice líbila a moc jsme si ji užili.

Děkujeme našim mechanikům Vaškovi Kalců a Lukáši Marešovi za skvělý servis a všem přátelům, kteří nás přišli na tuto soutěž podpořit.21.4.2012 - účast na IV.Chrudimském rallye sprintu v pozici předjezdců. Tato soutěž je převážně pro amatéry a některé posádky z Volného poháru ji využili na rozjezd po dlouhé zimě.

V pátek jsme přijeli do vesničky Třibřichy, kde se nacházela serviska. Stačili jsme postavit servisní zázemí a začalo pršet. Tratě RZ jsme najížděli v dešti a pršet nepřestalo až do sobotního rána.

V sobotu ráno na nás čekala rozprava a poté jsme se vydali na trať RZ. Pořadatel připravil pro posádky dvě varianty, kdy dopoledne se jela RZ 3krát v jednom směru a odpoledne 2krát v opačném směru. Během celé soutěže panovala pohodová nálada za přispění pěkného slunčného počasí.

Zvláštní poděkování patří Pavlu Přibylovi, který nám náš závodní vůz připravuje na každou soutěž a mechanikovi Vaškovi Kalců, který s námi absolvuje každý závod a stará se o náš závodní vůz v servisu.


15.3.2012 - úspěšně jsme absolvovali Technickou přejímku v Praze. Bylo to zajímavé nedělní odpoledne.Měření hlučnosti a emise proběhly v kratkém časovém rozmezí. Čekání na technickou kontrolu už bylo trochu časově náročnější, ale samotná technická proběhla velice rychle. Kontrola technickými komisaři byla důkladná , ale zabrala jen pár minutek. Celá procedura tedy trvala zhruba dvě hodinky a mohli jsme vyrazit na cestu domů.Naše posádka a team se pomalu připravují na novou sezónu rally ve Volném poháru ČR. Jako první a důležitý krok musíme s naší felinkou absolvovat technickou kontrolu, která bude 11.3.2012 v Praze spolu s dalšími závodními vozy.KRÁSNÉ A POHODOVÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A SPOUSTU ŠŤASTNĚ UJETÝCH OSTRÝCH KILOMETRŮ V ROCE 2012 PŘEJE VŠEM PŘÍZNIVCŮM MOTORISTICKÉHO SPORTU POSÁDKA RALLYSPORT VYSOČINA JIHLAVA
Dne 22.10.2011 se naše posádka zúčastnila Rally Humpolec, které bylo letos poprvé zařazeno do Volného poháru v rally a které sezónu 2011 ve Volném poháru také uzavřelo.Pořadatelé Autosportmipell připravili krásné tratě, z nichž první RZ byla rychlejšího charakteru dlouhá 13,6km. Druhá RZ nás zavedla na hráz vodní nádrže Sedlice, čímž byla velice atraktivní a měřila 8,05km. Obě RZ se jeli celkem 4-krát a najeli jsme i s přejezdy celkem 255km.

V okolí Humpolce panovalo mrazivé podzimní, ale slunečné počasí.

V pátek jsme jako tradičně absolvovali administrativní a technické přejímky, které byly umístěny do areálu Humpoleckého autokrosu, kde se také nacházela servisní zóna. Následovali seznamovací jízdy a večerní rozprava s posádkami

V sobotu jsme se vydali na tratě rychlostních zkoušek. První sekce se jela za podzimního mrazivého počasí, proto byla velice uklouzaná. V druhé sekci jsme se nevyhnuli problémům s přetáčivostí naší Felinky, což mělo za následek dvě krizové situace, které jsme naštěstí ustáli a auto nepoškodili. Nastřádali jsme si ale velkou časovou ztrátu na soupeře, kterou se nám již nepodařilo ztáhnout.

V servisní zóně problém s přetáčivostí vozu konzultoval telefnicky náš mechanik Vašek Kalců s Pavlem Přibylem, který tuto soutěž s námi nemohl jet. Vašek auto přenastavil a mohli jsme pokračovat do odpoledních sekcí. Felinka fungovala opět na 100% a podařilo se nám také trochu ukrajovat z naší ztráty.

Závod jsme dokončili na 8. místě z 10 posádek v naší třídě A1 a na 26. místě celkově z 37 posádek.

Rally Humpolec je naše oblíbená soutěž a velice jsme si ji užili.

Velký dík patří skvělým a obětavým pořadatelům Autosportmipell z HumpolceDne 1.10.2011 se naše posádka zúčastnila další soutěže rally ve Volném poháru, kterou byl 10. ročník Rally Světlá nad Sázavou. V okolí Světlé nad Sázavou panovalo krásné a slunečné počasí a na posádky čekala krásná trať tří RZ o délce 73,77km z celkových 268,37km.

V pátek jsme absolvovali administrativní přejímky, které byly umístěny ve Světlé nad Sázavou na Náměstí Trčků z Lípy v místnosti Městského úřadu a technické přejímky, které byly umístěny před budovou Městského úřadu.Po přejímkách nás čekali seznamovací jízdy.

V sobotu ráno jsme se vydali na tratě RZ. Čekali nás celkem tři průjezdy třemi RZ v okolí Světlé nad Sázavou. Tratě byli rychlejšího charakteru s mnoha technickými pasážemi.

Naše posádka dokončila tuto rally i po menších zdravotních problémech jezdce na 14.místě ve své skupině a na 56.místě celkově. Tento výkon podaný naší posádkou na rally ve Světlé hodnotíme jako zatím nejhorší výsledek ze všech odjetých soutěží.

S naším vozem nebyl po celou dobu soutěže žádný problém, za což patří velký dík našim mechanikům Pavlu Přibylovi a Vaškovi Kalců, kteří nám opět Felinku připravili na 100%.Velký dík patří také Miloši Šebovi, který nám moc pomohl a který udržoval stále skvělou atmosféru v teamu po celou dobu soutěže.

Další soutěží pro náš team bude Rally Humpolec 22.10.2011,které je letos poprvé zařazeno do Volného poháru.Dne 16.7.2011 se naše posádka zúčastnila Rallye České Budějovice, které bylo 4.podnikem Volného poháru v rally. V okolí Českých Budějovic panovalo pěkné počasí a na posádky čekala krásná trať dvou RZ o délce 70km z celkových 195km

V pátek jsme absolvovali administrativní a technické přejímky v obci Sedlec, kde se také nacházela servisní zóna. Poté na nás čekali seznamovací jízdy.

V sobotu ráno jsme se vydali na tratě RZ.

První RZ byla rychlejšího charakteru s technickými pasážemi, průjezdem dvou obcí a čtyřmi zpomalovacími retardéry.

Druhá RZ byla složená z velmi technických pasáží projíždějící lesem a obcí, kde se střídali různé šíře komunikací a druhy asfaltů. Tato RZ byla i pro zkušené posádky velmi tvrdým oříškem, což dokazoval velký počet nehod hned po prvním průjezdu touto RZ.

Naše posádka dokončila tuto rally na 10.místě ve své skupině A1 a na 23.místě celkově. Po čtyřech odjetých závodech Volného poháru , kdy jsme absolvovali pouze dva nám patří 16.příčka celkově ve skupině A1 ze 33 posádek.

Po celou dobu soutěže jsme s naším vozem neměli jediný problém, za což patří veliký dík našim mechanikům Pavlu Přibylovi a Vaškovi Kalců, kteří nám Felinku připravili na 100%.

Rallye České Budějovice byla z našeho pohledu krásná, ale i velmi náročná soutěž. Díky této soutěži jsme opět získali nové zkušenosti, které můžeme využít na další rally, kterou bude Rally Světlá nad Sázavou 1.10.2011Dne 5.6.2011 byla posádka Rally Teamu Rallysport Vysočina pozvána autoklubem Autosport Mipell na dětský den v Jiřicích u Humpolce, kde na fotbalovém hřišti byly vystaveny závodní vozy. Po splnění několika disciplín, které děti absolvovali spolu s rodiči si mohli děti auta prohlédnout a na chvíli se vžít do role jezdců a spolujezdců, když jim bylo umožněno posadit se do závodních vozů.

Bylo to krásně prožité nedělní odpoledne nejen pro posádky vystavených vozů, ale i pro všechny zúčastněné děti, pro které obec Jiřice toto dětské odpoledne zorganizovala.29.5.2011 - Druhá soutěž pro Rally Team Rallysport Vysočina bylo 28.5.2011 Rally Posázaví, které je již začleněno do volného poháru.

Posádka skončila ve své třídě A1 - do 1400cm3 obsahu na 11. místě z 18 přihlášených a celkově na 42. místě ze 79 přihlášených posádek. Konkurence byla veliká a na posádky čekaly celkem 3 sekce RZ o délce 78 km a celkové délce tří etap 276 km.

V pátek 27.5. proběhly za deštivého počasí administrativní a technické přejímky, spolu se seznamovacími jízdami.

V sobotu 28.5. se počasí trochu umoudřilo, ale posádky laborovaly jaké použít na první sekci pneumatiky. Někteří se rozhodli pro mokré, jako i naše posádka a ukázalo se, že tato volba nebyla šťastná. Prožili jsme si dvě krizové situace, které jsme naštěští ustáli a pokračovali dál, i když se ztrátou, kterou jsme již nedokázali stáhnout. Další sekce jsme jeli již na suchých pneumatikách a konečně si jízdu užívali. Byla to naše druhá rally s novým vozem ŠKODA Felicia 1,3 Sport a vlastně první s obrovskou konkurencí a špičkou Volného poháru. Myslím, že i přes to jsme dopadli dobře a soutěž jsme si velice užili a získali nové zkušenosti do dalších soutěží.

Velký dík patří našim mechanikům a kamarádům, kteří nám fandili na rychlostních zkouškách.18.4.2011 - První soutěž pro Rally Team Rallysport Vysočina a seznamení s novým vozem Škoda Felicia Sport proběhlo ve velmi dobré atmosféře a za pěkného počasí v okolí Humpolce. Výsledkem bylo 2.místo ve své třídě T1 a 20. místo celkově.

Velký dík patří mechanikům Pavlovi Přibylovi a Vaškovi Kalců za přípravu a servis našeho závodního vozu, Tomáši Skálovi, který se staral o občerstvení celého teamu, Miloši Šebovi za rady, kontrolu rozpisu a za vytvoření skvělé atmosféry v servisní zóně.

Také děkujeme všem našim kamarádům, kteří nás přišli podpořit na tratě RZ a servisu.

Soutěž byla velice vydařená díky pořadatelům Autosport Mipell, kteří odvedli jako vždy velký kus práce.

Již nyní se posádka připravuje na další soutěž 28.5.2011, která se pojede v okolí Havlíčkova Brodu.21.3.2011 - první soutěží Rally teamu Rallysport Vysočina v letošním roce bude dne 16.4.2011 start na Rally Humpolec již s novým vozem Škoda Felicia ex Pavel PřibylLeden 2011 - Proběhne úprava stránek (trochu upravíme "meníčka")24.10.2010 - úspěšná premiéra manželů Čihákových v rally - dne 23.10.2010 se posádka Čihák Pavel - Čiháková Eva z AMK Rallysport Vysočina zúčastnila Rally Humpolec se svým soutěžním vozem Škoda Favorit. Tato posádka se startovním číslem 13 se umístila na 7.místě ve své skupině a na 33.místě celkově.